"ELE-MELE-DUDKI TEATRZYK MALUTKI" - WARSZTAT LALKARSKI W TEATRZE LALKA.

Teatr Lalka organizuje cykl warsztatów lalkarskich skierowanych do dzieci powyżej piątego roku życia, które chciałyby poznać zaczarowany świat teatru i dowiedzieć się jak stworzyć prostą dekorację i jak zrobić własną lalkę teatralną.
Z kolorowych szmatek, futerek, piórek, sznurków, patyczków i różnych przedmiotów codziennego użytku każdy z uczestników może własnoręcznie wykonać lalkę i wystąpić z nią w finale warsztatu. Warsztaty są nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do rozwijania indywidualnych zdolności dzieci.
Bilety
25 zł. od osoby. Zapisy na warsztaty dla grup zorganizowanych, nie mniejszych niż 25 osób przyjmuje Biuro Organizacji Widowni tel. 22 656 69 57 rezerwacje@teatrlalka.pl

źródło: Teatr Lalka


WITAMINA C – FAKTY I MITY! - W CENTRUM NAUKI KOPERNIK.

Witamina C to najpopularniejsza wśród witamin. Dlatego wydaje nam się, że wiemy o niej wszystko.
Bez trudu wskazujemy produkty, w których występuje i dolegliwości, jakim zapobiega. Czy na pewno nasza wiedza jest pełna? Przyjdź do laboratorium biologicznego i przekonaj się. Sprawdź, jakie funkcje pełni witamina C w naszym organizmie. Czym różni się lewoskrętna od prawoskrętnej? Jaki wpływ na zawartość witaminy C w różnych produktach ma gotowanie? Na zajęciach także zbadasz, w jakich artykułach żywnościowych jest najwięcej witaminy C. Wynik może cię zadziwić.

źródło: kopernik.org.pl


ŁĄCZYMY POKOLENIA - ZAJĘCIA Z PODSTAW PROGRAMOWANIA.

3 lutego (sobota), w siedzibie UKE odbędą się zajęcia z podstaw programowania dla dzieci w przedziale wiekowym 6-10 lat, ich dziadków i rodziców.
Na zajęcia "ŁĄCZYMY POKOLENIA" zapraszamy całe rodziny. Naszym celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych nie tylko dzieci ale też osób starszych. Najlepszy sposób na naukę to dobra zabawa. Uczestnicy warsztatów będą pracowali w grupach przy naszym wsparciu. Poprowadzimy zajęcia ze ScottieGo! Jest to gra do nauki podstaw programowania. Dziadkowie będę mieli okazję pogimnastykować umysł z wnukami, a rodzice wesprą towarzystwo w tych działaniach.

Zajęcia są bezpłatne, potrwają ok. 2 h, od 10:00, odbędą się w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, ul. Kasprzaka 2/8
Organizator prosi o zgłoszenia poprzez adres e-mail cik@uke.gov.pl