5 TRANSFER LEGII WARSZAWA.

Mikołaj Kwietniewski, reprezentant Polski U19 i jeden z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia, po przejściu testów medycznych podpisał 3,5-letni kontrakt z Legią Warszawa.

Uważany za wielki talent lewonożny zawodnik od ubiegłego roku jest regularnie powoływany do kadry U19. W sezonie 2017/18 rozegrał 13 meczów i zdobył dwie bramki w zespole rezerw klubu z Craven Cottage. Do Londynu Kwietniewski przeniósł się z Korony Kielce w wieku 14 lat (2013 r.), kiedy na jednym z turniejów został dostrzeżony przez skautów akademii Fulham FC. Tam przez cztery lata pokonywał kolejne szczeble rozwoju. Mając zaledwie 18 lat dołączył do drużyny U23, która występuje wśród najlepszych angielskich klubów w Premier League 2 (rozgrywki dla zawodników do 23. roku życia). Po pozytywnym przejściu testów medycznych Mikołaj Kwietniewski podpisał 3,5-letni kontrakt z Legią Warszawa. Będzie występował z nr 17.


29 WARSZAWSKI TRIATHLON ZIMOWY.

Już w najbliższą sobotę, tj. 27 stycznia 2018 r. SCS Aktywna Warszawa zaprasza na Tor Łyżwiarski Stegny na 29 Warszawski Triathlon Zimowy.

To bardzo wyjątkowe i jednocześnie unikatowe wydarzenie sportowe, w którym weźmie udział 1600 uczestników z 329 drużyn. Uczestnicy pokonają 280 km jazdy rowerem, 56 km jazdy na łyżwach i przebiegną 112 km.


POLSKA POZNAŁA RYWALI W LIDZE NARODÓW UEFA.

24 stycznia w szwajcarskiej Lozannie odbyły się pierwsze losowania grup do Ligi Narodów UEFA.

Były portugalski piłkarz Deco przydzielił Polaków do grupy 3 wraz z aktualnymi mistrzami Europy: Portugalczykami oraz z Włochami.
Polacy pierwszy mecz zagrają 7 września 2018r. we Włoszech z reprezentacją Włoch a następnie 11 października 2018 r. z reprezentacja Portugalii a 14 października rewanżowy mecz z Włochami. Ostatni mecz Biało-Czerwoni zagrają z Portugalią w Portugalii .
Zwycięzcy grup dywizji A awansują do FinalFour, który zaplanowany jest na czerwiec 2019 roku.
Liga Narodów jest również szansą wywalczenia kwalifikacji na Euro 2020 dla tych reprezentacji, którym nie uda się awansować w tradycyjnych eliminacjach.